Skip to content

2 Stratton LnSewell, NJ 08080

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 2014

Property Information

Block17.15
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.06

Building Details

Building Class17
DescriptionDANBURY
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage3,004
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,700
17%
Improvement Value:$310,300
83%
Total Assessment$372,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,760+2.9%
2024$13,373+4.7%
2023$12,771+1.5%
2022$12,577-1.5%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$412,000
DeedBook 4089, Page 269

Property Sale

SaleMulti
$350,000
DeedBook 3475, Page 55

Property Built

Built

Year Built: 2002