Skip to content

66 Stratton LnSewell, NJ 08080

Built 2002

Last Sale Price
$282,510
Last Sale Date
Jun 24, 2002

Property Information

Block17.16
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.06

Building Details

Building Class17
DescriptionPROVIDENCE
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage2,664
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,400
21%
Improvement Value:$264,700
79%
Total Assessment$335,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,395+2.9%
2024$12,047+4.7%
2023$11,504+1.5%
2022$11,330-1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$282,510
DeedBook 3440, Page 14

Property Built

Built

Year Built: 2002