Skip to content

64 Stratton LnSewell, NJ 08080

Built 2001

Last Sale Price
$354,900
Last Sale Date
Jul 9, 2015

Property Information

Block17.16
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.06

Building Details

Building Class17
DescriptionDANBURY
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage2,871
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,600
20%
Improvement Value:$267,000
80%
Total Assessment$335,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,414+2.9%
2024$12,065+4.7%
2023$11,521+1.5%
2022$11,347-1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$354,900

From:

To:

Sq Ft2,871DeedBook 5347, Page 61Recorded7/28/2015

Property Sale

SaleMulti
$260,985
DeedBook 3292, Page 192

Property Built

Built

Year Built: 2001