Skip to content

15 Stratton LnSewell, NJ 08080

Built 2001

Last Sale Price
$510,000
Last Sale Date
Apr 6, 2022

Property Information

Block17.17
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.06

Building Details

Building Class17
DescriptionPROVIDENCE
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage2,684
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,900
22%
Improvement Value:$272,900
78%
Total Assessment$349,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,939+2.9%
2024$12,575+4.7%
2023$12,009+1.5%
2022$11,827-1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$510,000
Sq Ft2,684DeedBook 6666, Page 298Recorded4/20/2022

Property Sale

SaleMulti
$273,465
DeedBook 3334, Page 167

Property Built

Built

Year Built: 2001