Skip to content

222 Salina RdSewell, NJ 08080

Built 1947

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2013

Property Information

Block17
Lot4.04
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.10

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPI
Sq Footage1,394
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,200
21%
Improvement Value:$137,200
79%
Total Assessment$174,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,451+2.9%
2024$6,270+4.7%
2023$5,987+1.5%
2022$5,896+12.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1947