Skip to content

220 Salina RdSewell, NJ 08080

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2003

Property Information

Block17
Lot4.06
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.10

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPI
Sq Footage1,772
Acreage0.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,200
17%
Improvement Value:$227,100
83%
Total Assessment$272,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,072+2.9%
2024$9,789+4.7%
2023$9,348+1.5%
2022$9,206+7.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1993