Skip to content

410 Paddock CtSewell, NJ 08080

Built 1985

Last Sale Price
$122,900
Last Sale Date
Dec 23, 2003

Property Information

Block18.02
Lot2
QualifierC0410
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.07

Building Details

Building Class37
DescriptionDEVON 2ND FLR
Dwellings1
ZoningH
Sq Footage960
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
28%
Improvement Value:$90,000
72%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,624+2.9%
2024$4,494+4.7%
2023$4,291+1.5%
2022$4,226+9.5%
Property History

Property Sale

Sale
$122,900
DeedBook 3708, Page 145

Property Sale

SaleMulti
$79,000
DeedBook 3304, Page 135

Property Sale

SaleMulti
$66,500
DeedBook 2299, Page 272

Property Sale

SaleMulti
$68,447
DeedBook 1604, Page 144

Property Built

Built

Year Built: 1985