Skip to content

132 Lipizzan RdSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Date
Apr 15, 2002

Property Information

Block19.05
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.13

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBRIAR II
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,371
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,100
17%
Improvement Value:$253,600
83%
Total Assessment$306,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,345+2.9%
2024$11,026+4.7%
2023$10,529+1.5%
2022$10,370+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978