Skip to content

15 Tamwood LnSewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$305,695
Last Sale Date
Dec 15, 1995

Property Information

Block19.15
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15

Building Details

Building Class17
DescriptionMANSFIELD
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,236
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,600
20%
Improvement Value:$302,000
80%
Total Assessment$377,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,967+2.9%
2024$13,575+4.7%
2023$12,963+1.5%
2022$12,767-13.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$305,695
DeedBook 2611, Page 78

Property Built

Built

Year Built: 1995