Skip to content

21 Clearbrook LnSewell, NJ 08080

Built 1994

Last Sale Price
$445,218
Last Sale Date
Oct 7, 2020

Property Information

Block19.18
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15

Building Details

Building Class17
DescriptionMANSFIELD
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,492
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,300
20%
Improvement Value:$300,400
80%
Total Assessment$376,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,934+2.9%
2024$13,542+5.3%
2023$12,863+1.5%
2022$12,669-13.3%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$445,218
Sq Ft3,492DeedBook 6401, Page 126Recorded1/11/2021

Property Sale

Sale
$365,000

From:

To:

Sq Ft3,492DeedBook 5583, Page 150Recorded1/5/2017

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook 2921, Page 226

Property Sale

SaleMulti
$274,726
DeedBook 2406, Page 326

Property Built

Built

Year Built: 1994