Skip to content

13 Clearbrook LnSewell, NJ 08080

Built 1991

Last Sale Price
$284,000
Last Sale Date
Apr 24, 2012

Property Information

Block19.18
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15

Building Details

Building Class17
DescriptionWYATT
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage4,242
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,200
19%
Improvement Value:$346,000
81%
Total Assessment$426,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,765+2.9%
2024$15,322+4.7%
2023$14,631+1.5%
2022$14,410-9.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$284,000
DeedBook 4978, Page 113

Property Sale

Sale
$333,900
DeedBook 2168, Page 101

Property Built

Built

Year Built: 1991