Skip to content

11 Clearbrook LnSewell, NJ 08080

Built 1990
Other Exempt

Last Sale Price
$276,277
Last Sale Date
Oct 31, 1990

Property Information

Block19.18
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15

Building Details

Building Class17
DescriptionWYATT
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,360
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,700
20%
Improvement Value:$316,800
80%
Total Assessment$397,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,454+2.9%
2024$14,040+4.8%
2023$13,396+1.6%
2022$13,189-10.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$276,277
DeedBook 2057, Page 276

Property Built

Built

Year Built: 1990