Skip to content

3 Clearbrook LnSewell, NJ 08080

Built 1989

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Jan 31, 2002

Property Information

Block19.18
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15

Building Details

Building Class17
DescriptionHASTINGS
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,095
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,000
19%
Improvement Value:$302,700
81%
Total Assessment$375,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,897+2.9%
2024$13,506+11.0%
2023$12,163+1.5%
2022$11,979-12.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$320,000
DeedBook 3376, Page 124

Property Sale

SaleMulti
$281,000
DeedBook 2133, Page 218

Property Sale

SaleMulti
$175,716
DeedBook 1839, Page 87

Property Built

Built

Year Built: 1989