Skip to content

8 Aldridge WaySewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$228,755
Last Sale Date
Sep 7, 1995

Property Information

Block19.19
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.14

Building Details

Building Class17
DescriptionNORMANDY
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,960
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,600
23%
Improvement Value:$258,600
77%
Total Assessment$334,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,112+3.0%
2024$11,764+4.8%
2023$11,223+1.6%
2022$11,049-10.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$228,755
DeedBook 2575, Page 160

Property Built

Built

Year Built: 1995