Skip to content

10 Aldridge WaySewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$379,900
Last Sale Date
Mar 12, 2018

Property Information

Block19.19
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.14

Building Details

Building Class17
DescriptionASHFORD
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,944
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,400
22%
Improvement Value:$262,600
78%
Total Assessment$338,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,503+2.9%
2024$12,151+4.7%
2023$11,604+1.5%
2022$11,428-6.0%
Property History

Property Sale

Sale
$379,900

From:

To:

Sq Ft2,944DeedBook 5834, Page 263Recorded3/16/2018

Property Sale

SaleMulti
$199,215
DeedBook 2587, Page 328

Property Built

Built

Year Built: 1995