Skip to content

22 Aldridge WaySewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$343,000
Last Sale Date
Aug 25, 2003

Property Information

Block19.19
Lot28
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.14

Building Details

Building Class17
DescriptionBARCLAY
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,978
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,100
23%
Improvement Value:$248,300
77%
Total Assessment$323,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,963+4.6%
2024$11,432+4.7%
2023$10,917+1.5%
2022$10,752-9.9%
Property History

Property Sale

Sale
$343,000
DeedBook 3666, Page 24

Property Sale

SaleMulti
$191,000
DeedBook 2558, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 1995