Skip to content

4 Clearbrook LnSewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$268,000
Last Sale Date
Mar 29, 1995

Property Information

Block19.19
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15

Building Details

Building Class17
DescriptionNEWPORT
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,188
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,800
21%
Improvement Value:$293,800
79%
Total Assessment$370,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,709+2.9%
2024$13,323+4.7%
2023$12,723+1.5%
2022$12,530-13.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$268,000
DeedBook 2523, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1995