Skip to content

6 Clearbrook LnSewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 13, 2024

Property Information

Block19.19
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15

Building Details

Building Class17
DescriptionMANCHESTER
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,216
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,800
20%
Improvement Value:$306,900
80%
Total Assessment$383,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,193+2.9%
2024$13,794+7.5%
2023$12,836+1.5%
2022$12,642-13.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 3416, Page 8

Property Sale

Sale
$260,183
DeedBook 2569, Page 326

Property Built

Built

Year Built: 1995