Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Hurffville Crosskeys Rd(Block 19.19 Lot 99)Sewell, NJ 08080
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 8, 1994
Property Information
Block19.19
Lot99
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15
Assessment
Land Value:$6,100
76%
Improvement Value:$1,900
24%
Total Assessment$8,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1998 | $3 | +4.4% |
| 1997 | $3 | +0.0% |
| 1996 | $3 | +6.8% |
| 1995 | $2 | +4.0% |
Property History
No events match the selected filters.