Skip to content

28 Greenbriar RdBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2067

Property Information

Block192.01
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2501

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,129
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,700
32%
Improvement Value:$100,100
68%
Total Assessment$147,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,217+3.0%
2024$5,063+5.0%
2023$4,824+1.6%
2022$4,747+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1127, Page 1065

Property Built

Built

Year Built: 1968