Skip to content

4 Greenbriar RdBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Price
$53,500
Last Sale Date
May 26, 1982

Property Information

Block192.01
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2501

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,955
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
22%
Improvement Value:$155,500
78%
Total Assessment$200,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,155+3.0%
2024$6,947+4.9%
2023$6,623+1.6%
2022$6,519+8.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$53,500
DeedBook 1449, Page 532

Property Built

Built

Year Built: 1968