Skip to content

31 Greenbriar RdBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Aug 14, 1998

Property Information

Block192.02
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2501

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,621
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,800
27%
Improvement Value:$131,800
73%
Total Assessment$180,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,680+2.9%
2024$6,493+4.7%
2023$6,200+1.5%
2022$6,106+9.2%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 2907, Page 227

Property Sale

Sale
$12,181
DeedBook 2454, Page 101

Property Sale

Sale
$94,000
DeedBook 1681, Page 83

Property Built

Built

Year Built: 1968