Skip to content

33 Greenbriar RdBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 2068

Property Information

Block192.02
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2501

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,440
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,300
30%
Improvement Value:$112,600
70%
Total Assessment$161,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,989+2.9%
2024$5,820+4.7%
2023$5,558+1.5%
2022$5,474+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1151, Page 636

Property Built

Built

Year Built: 1968