Skip to content

15 Greenwood DrBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 7, 2016

Property Information

Block192.02
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2501

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,621
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,300
27%
Improvement Value:$132,600
73%
Total Assessment$180,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,691+2.9%
2024$6,503+4.7%
2023$6,210+1.5%
2022$6,116+9.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968