Skip to content

23 Greenbriar RdBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 2018

Property Information

Block192.02
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2501

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,621
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,700
22%
Improvement Value:$167,600
78%
Total Assessment$215,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,964+2.9%
2024$7,740+4.7%
2023$7,391+1.5%
2022$7,279-0.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$71,800
DeedBook 1498, Page 475

Property Built

Built

Year Built: 1968