Skip to content

23 Greenwood DrBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Date
Dec 2, 2066

Property Information

Block192.04
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2501

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,423
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,800
28%
Improvement Value:$128,300
72%
Total Assessment$179,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,625+2.9%
2024$6,439+4.7%
2023$6,149+1.5%
2022$6,055+6.0%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 2499, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1968