Skip to content

21 Eagle RdBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Date
Oct 23, 2068

Property Information

Block192.10
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2502

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,176
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,200
22%
Improvement Value:$170,300
78%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,045+2.9%
2024$7,819+4.7%
2023$7,467+1.5%
2022$7,354+6.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968