Skip to content

15 Mulberry RdBlackwood, NJ 08012

Built 1968

Last Sale Price
$64,900
Last Sale Date
Dec 16, 1983

Property Information

Block192.11
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2503

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,621
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,200
22%
Improvement Value:$167,400
78%
Total Assessment$213,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,901+2.9%
2024$7,679+4.7%
2023$7,333+1.5%
2022$7,222+12.9%
Property History

Property Sale

Sale
$64,900
DeedBook 1481, Page 1022

Property Built

Built

Year Built: 1968