Skip to content

21 Bedford TerBlackwood, NJ 08012

Built 1975

Last Sale Price
$44,570
Last Sale Date
Sep 13, 1976

Property Information

Block192.13
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2503

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,272
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,400
24%
Improvement Value:$150,400
76%
Total Assessment$197,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,317+2.9%
2024$7,111+4.7%
2023$6,790+1.5%
2022$6,688+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$44,570
DeedBook 1311, Page 626

Property Built

Built

Year Built: 1975