Skip to content

4 Beechwood StBlackwood, NJ 08012

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 16, 2019

Property Information

Block192.14
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2503

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,411
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,800
17%
Improvement Value:$223,300
83%
Total Assessment$269,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,954+2.9%
2024$9,674+4.7%
2023$9,238+1.5%
2022$9,098+0.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$58,990
DeedBook 1386, Page 1089

Property Built

Built

Year Built: 1978