Skip to content

1 Mcclure DrSewell, NJ 08080

Public Property

Last Sale Price
$24,000
Last Sale Date
Sep 4, 1984

Property Information

Block193
Lot2.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2504

Building Details

Building Class---
DescriptionPOLICE&PUBWORKS
Dwellings---
ZoningO-1
Sq Footage---
Acreage11.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$769,500
30%
Improvement Value:$1,779,000
70%
Total Assessment$2,548,500

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$24,000
DeedBook 1498, Page 679