Skip to content

352 Greentree RdSewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Sep 29, 2025

Property Information

Block193
Lot4.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2504

Building Details

Building Class---
DescriptionVETERINARY OFF
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage1,616
Acreage0.88

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$189,500
56%
Improvement Value:$150,500
44%
Total Assessment$340,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,577+2.9%
2024$12,223+4.7%
2023$11,672+1.5%
2022$11,495-8.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$500,000
Sq Ft1,616DeedBook 7247, Page 274Recorded10/6/2025

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 2715, Page 270