Skip to content

342 Greentree RdSewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$427,500
Last Sale Date
Jun 25, 2003

Property Information

Block193
Lot4.07
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2504

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE/WHSE
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$151,600
38%
Improvement Value:$242,400
62%
Total Assessment$394,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,574+2.9%
2024$14,164+4.7%
2023$13,526+1.5%
2022$13,321-5.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$427,500
DeedBook 3613, Page 100