Skip to content

409 Ganttown RdSewell, NJ 08080

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 2, 2008

Property Information

Block193
Lot7.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2504

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningO-1
Sq Footage1,360
Acreage1.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,400
29%
Improvement Value:$130,800
71%
Total Assessment$183,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,777+2.9%
2024$6,586+4.7%
2023$6,289+1.5%
2022$6,194-4.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960