Skip to content

18 Sherry CtBlackwood, NJ 08012

Built 1973
Other Exempt

Last Sale Price
$49,000
Last Sale Date
Sep 30, 1977

Property Information

Block194.02
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2606

Building Details

Building Class17
DescriptionST. ANDREWS
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,699
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,100
26%
Improvement Value:$156,500
74%
Total Assessment$212,600

Sale
$49,000
DeedBook 1338, Page 627

Property Built

Built

Year Built: 1973