Skip to content

342 Egg Harbor RdSewell, NJ 08080

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 1994

Property Information

Block194.10
Lot4.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611

Building Details

Building Class17
Description1.5 CAPE COD
Dwellings1
ZoningO-1
Sq Footage2,576
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,900
14%
Improvement Value:$190,200
86%
Total Assessment$221,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,178+2.9%
2024$7,949+4.7%
2023$7,590+1.5%
2022$7,475-4.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964