Skip to content

15 Lamson LnSewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$331,672
Last Sale Date
May 5, 1995

Property Information

Block194.12
Lot9.15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2608

Building Details

Building Class17
Description2SF3G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,723
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,600
24%
Improvement Value:$358,200
76%
Total Assessment$472,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,489+2.9%
2024$16,997+4.7%
2023$16,231+1.5%
2022$15,985+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$331,672
DeedBook 2532, Page 153

Property Built

Built

Year Built: 1995