Skip to content

24 Lamson LnSewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$290,560
Last Sale Date
Feb 22, 1995

Property Information

Block194.14
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2608

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,450
Acreage0.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,200
28%
Improvement Value:$298,000
72%
Total Assessment$412,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,247+2.9%
2024$14,819+4.7%
2023$14,151+1.5%
2022$13,936+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$290,560
DeedBook 2510, Page 49

Property Built

Built

Year Built: 1995