Skip to content

27 Daytona AveSewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$44,300
Last Sale Date
Jan 24, 1978

Property Information

Block194.25
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611

Building Details

Building Class17
DescriptionDORAL
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,796
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,100
25%
Improvement Value:$154,200
75%
Total Assessment$204,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,557+2.9%
2024$7,345+4.7%
2023$7,014+1.5%
2022$6,907+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$44,300
DeedBook 1345, Page 513

Property Built

Built

Year Built: 1977