Skip to content

35 Daytona AveSewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Oct 31, 1994

Property Information

Block194.25
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611

Building Details

Building Class17
DescriptionDORAL
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,184
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,500
26%
Improvement Value:$163,100
74%
Total Assessment$220,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,160+2.9%
2024$7,931+4.7%
2023$7,573+1.5%
2022$7,458+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 2477, Page 192

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 1801, Page 73

Property Built

Built

Year Built: 1977