Skip to content

7 Daytona AveSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$388,000
Last Sale Date
Jan 29, 2024

Property Information

Block194.25
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611

Building Details

Building Class17
DescriptionWHITEMARSH
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,372
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,200
22%
Improvement Value:$182,500
78%
Total Assessment$233,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,645+6.1%
2024$8,152+4.9%
2023$7,773+1.6%
2022$7,651+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$388,000
Sq Ft2,372DeedBook 6968, Page 153Recorded2/7/2024

Property Sale

SaleMulti
$59,250
DeedBook 1347, Page 164

Property Built

Built

Year Built: 1978