Skip to content

2 Daytona AveSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$245,900
Last Sale Date
Jun 12, 1989

Property Information

Block194.26
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611

Building Details

Building Class17
Description2SF(CPA OFF)
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,941
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,400
20%
Improvement Value:$222,700
80%
Total Assessment$278,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,287+2.9%
2024$9,998+4.7%
2023$9,547+1.5%
2022$9,403+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$245,900
DeedBook 1881, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1978