Skip to content

4 Packer CtSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Aug 20, 1992

Property Information

Block194.26
Lot47
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage3,404
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,800
17%
Improvement Value:$309,400
83%
Total Assessment$372,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,768+2.9%
2024$13,381+4.7%
2023$12,778+1.5%
2022$12,584+4.0%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 2231, Page 79

Property Sale

Sale
$55,100
DeedBook 1351, Page 635

Property Built

Built

Year Built: 1978