Skip to content

8 Palmer CtSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2010

Property Information

Block194.26
Lot62
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611

Building Details

Building Class17
DescriptionBRYNWOOD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,519
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,900
18%
Improvement Value:$235,800
82%
Total Assessment$288,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,679+2.9%
2024$10,379+4.7%
2023$9,911+1.5%
2022$9,761+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$368,000
DeedBook 4009, Page 307

Property Built

Built

Year Built: 1978