Skip to content

11 Beryl CtSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
May 29, 1997

Property Information

Block194.28
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2612

Building Details

Building Class17
DescriptionWILLOW
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,209
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,700
21%
Improvement Value:$191,600
79%
Total Assessment$243,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,000+2.9%
2024$8,747+4.7%
2023$8,352+1.5%
2022$8,226+6.3%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 2770, Page 100

Property Sale

SaleMulti
$76,900
DeedBook 1495, Page 944

Property Built

Built

Year Built: 1978