Skip to content

21 Lisa CtSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$72,990
Last Sale Date
May 8, 1980

Property Information

Block194.28
Lot54
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2612

Building Details

Building Class17
DescriptionCHATEAU-POOL
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,196
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,700
19%
Improvement Value:$236,500
81%
Total Assessment$290,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,735+2.9%
2024$10,433+4.7%
2023$9,963+1.5%
2022$9,812+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$72,990
DeedBook 1405, Page 241

Property Built

Built

Year Built: 1978