Skip to content

38 Daytona AveSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$53,640
Last Sale Date
Jun 24, 1977

Property Information

Block194.31
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,372
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,600
22%
Improvement Value:$193,600
78%
Total Assessment$248,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,181+2.9%
2024$8,923+4.7%
2023$8,521+1.5%
2022$8,392+3.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978

Property Sale

SaleMulti
$53,640
DeedBook 1329, Page 60