Skip to content

28 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 15, 2004

Property Information

Block195.01
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionSTAFFORD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage3,431
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,200
18%
Improvement Value:$235,000
82%
Total Assessment$286,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,587+2.9%
2024$10,289+4.7%
2023$9,825+1.5%
2022$9,676+2.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$70,500
DeedBook 1454, Page 1104

Property Built

Built

Year Built: 1967