Skip to content

30 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Date
Apr 26, 2068

Property Information

Block195.01
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionCANTERBURY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,380
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
19%
Improvement Value:$221,800
81%
Total Assessment$273,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,128+2.9%
2024$9,843+4.7%
2023$9,400+1.5%
2022$9,257+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$262,500

From:

To:

Sq Ft2,380DeedBook 5428, Page 234Recorded2/9/2016

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 5017, Page 161

Property Built

Built

Year Built: 1967