Skip to content

34 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Price
$288,500
Last Sale Date
Jul 30, 2007

Property Information

Block195.01
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionSTAFFORD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage3,060
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,600
21%
Improvement Value:$226,800
79%
Total Assessment$285,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,557+2.9%
2024$10,260+6.8%
2023$9,606+1.5%
2022$9,460+8.5%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$288,500
DeedBook 4424, Page 179

Property Sale

Sale
$188,600
DeedBook 4224, Page 253

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 1524, Page 802

Property Built

Built

Year Built: 1967